KP PSP BUSKO-ZDRÓJ

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

112 / 998

III Mistrzostwa Strażaków w Wędkarstwie Spławikowym

1 maja 2017

W dniu 29 kwietnia 2017 roku na zbiorniku w Radzanowie koła Buska-Zdroju Komenda Powiatowa PSP w Busku-Zdroju zorganizowała III Mistrzostwa Strażaków w Wędkarstwie Spławikowym.

Zawody odbyły się w klasyfikacji drużynowej (Puchar Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach) oraz w klasyfikacji indywidualnej (Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju).

O godzinie 6.30 na miejscu zbiórki stanęło 18 strażaków z województwa. Po krótkim przywitaniu przez Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju mł.bryg.mgr inż. Artura Brachowicza przystąpiono do losowania stanowisk przez zawodników.

O godzinie 8.50 padł pierwszy sygnał do nęcenia ciężkiego a następnie po 10 minutach  przystąpiono do rywalizacji. Choć pogoda była znośna, ryby tego dnia bardzo słabo brały. Rybą dominująca był jazgarz, trafiały się również, płocie oraz leszcze. Po czterogodzinnych zmaganiach wyniki były następujące:

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

1 miejsce – Jarosław Gajda KP PSP Jędrzejów – wynikiem 1805g

2 miejsce – Marcin Piwnik KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski – wynikiem 1285g

3 miejsce – Robert Wójcikiewicz KP PSP Busko-Zdrój – wynikiem 790g

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

1 miejsce – KP PSP Jędrzejów – wynikiem 2365g

2 miejsce –KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski – wynikiem 2220g

3 miejsce –KP PSP Busko-Zdrój – wynikiem 790g

Wręczeniu pucharów, dyplomów oraz drobnych upominków dokonał Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł.bryg.mgr inż. Artur Brachowicz oraz po. Zastępca Komendanta Powiatowego mł.bryg.mgr inż. Marek Lis.

Wszystkie ryby po zważeniu przez sędziego wróciły w bardzo dobrej kondycji do wody.